новини

                                                    

Навчальний семінар в Університеті Гельсінкі з використання моделі Enviro-HIRLAM

З 18 лютого по 4 березня 2018 р. доцент кафедри метеорології та кліматології О.Г. Шевченко та магістр М.О. Матвієнко взяли участь у навчальному семінарі по моделі Enviro-HIRLAM в Інституті досліджень атмосферної та земної систем (Atmospheric and Earth System ResearchINAR) Університету Гельсінкі (Фінляндія). Даний захід проходив у рамках проекту ECOIMPACT («Адаптивне навчальне середовище для розвитку компетенцій щодо впливу місцевої погоди, якості повітря і клімату на економіку та соціальне життя»), що фінансується Європейською комісією за програмою «ЕРАЗМУС+», та виконується консорціумом, до якого входить наш Університет.

Метою даного семінару було освоєння моделі Enviro-HIRLAM (Environment High Resolution Limited Area Model), за допомогою якої може бути вирішена ціла низка різноманітних метеорологічних та екологічних задач (наприклад, оперативне прогнозування погоди, моделювання рівня забруднення повітря газоподібними та аерозольними домішками, тощо).

Під час перебування в Університеті Гельсінкі  О.Г. Шевченко зробила презентацію для колег на тему «Метеорологічні дослідження в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка», в якій висвітлила основні віхи розвитку в метеорології в нашому університеті та розповіла про сучасні метеорологічні дослідження, основні результати та досягнення. О.Г. Шевченко та М.О. Матвієнко також брали участь у засіданні групи з динамічної метеорології Інституту досліджень атмосферної та земної систем; відвідали лекції проф. М. Боя з курсу «Атмосферна та аерозольна хімія» та науковий семінар доктора Т. Тон'яццо (з Центру кліматичних досліджень Бьеркнесса, м. Берген, Норвегія) на тему «Модель «Aquaplanet» – як інструмент для отримання точніших знань про клімат Землі»; зустрілися з Л. Ярві (керівником групи урбометеорологічних досліджень Університету Гельсінкі) та обговорили з нею перспективи співпраці в галузі забруднення атмосферного повітря великих міст та їх мікроклімату, а також – з представником програми «PEEX» доктором Х. Лаппалейнен, що розповіла про дану програму та запропонувала кафедрі метеорології та кліматології долучитися до неї. Для О.Г. Шевченко та М.О. Матвієнко була організована екскурсія на міську станцію SMEAR III (станція для вимірювання взаємовпливів між атмосферою та екосистемою), на якій крім стандартних метеорологічних спостережень, проводяться вимірювання концентрацій СО2 та аерозольних часток у повітрі на різних висотах.