новини

                                                    

Участь проф. Тимофеєва В. Є. у cемінарі з побудови метеорологічних симуляторів у Фінському метеорологічному інституті

З 11 по 13 грудня 2018 р. професор кафедри метеорології та кліматології д. геогр.н., професор Тимофеєв Владислав Євгенович, який викладає студентам кафедри курси синоптичного спрямування, взяв участь у Семінарі з побудови метеорологічних симуляторів. Даний захід був організований «EUMETSAT», Фінським метеорологічним інститутом (Finnish Meteorological Institute – FMI) та «EUMETCAL» на базі FMI в м. Гельсінкі, Фінляндія. Участь Тимофеєва В.Є. в даному заході була профінансована проектом ECOIMPACT (програма «ЕРАЗМУС+»), що виконується консорціумом, до якого входить наш Університет.

Під час навчального семінару учасники працювали з метеорологічними симуляторами, отримували та редагували необхідні дані для обраних синоптичних ситуацій, здійснювали їх підготовку за допомогою спеціального інструмента, передбаченого для роботи з даними в метеорологічному симуляторі. З використанням метеорологічних симуляторів учасники семінару опрацювали окремі цікаві синоптичні ситуації. Тимофеєв В.Є. розглядав випадок сильної зливи в Києві в червні 2018 року, який не вдалося спрогнозувати, та випадок екстремальної зимової грози. В ході цієї роботи ним був розроблений синоптичний додаток, що зв'язує масштаби атмосферних рухів, від великомасштабного до місцевого.

Нові освітні технології симуляції синоптичних процесів, отримані під час семінару, Владислав Євгенович буде застосовувати в навчальному процесі кафедри під час викладання курсів «Практикум з синоптичної метеорології», «Теоретичні основи прогнозування погоди», «Особливості регіональних синоптичних процесів».