новини

                                                    

Впровадження технології «інтернету речей» в метеорологічні дослідження

В цьому році кафедра метеорології та кліматології при проведенні метеорологічної практики для студентів географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка використовує автоматичну метеорологічну станцію розроблену силами університетської команди європейського проекту «ECOIMPACT» програми «Еразмус+».

Станція побудована на технології інтернету речей з використанням стандартних датчиків температури, тиску, вологості, тощо (BMP280, Si7021, BH1750, DS18B20) та блоку обробки даних «OrangePi Lite». Для обробки інформації розроблено власне програмне забезпечення (SensorsPy) та використані стандартні програми для збереження даних (InfluxDB), відображення даних (Grafana). Для створення точки доступу під час роботи з групою студентів у польових умовах використано стандартну програму «Сreate_ap».Студенти мають змогу підключатися до метеорологічної станції через смартфони, зберігати інформацію у вигляді таблиць, чи графіків та аналізувати її.
Електричне живлення станція отримує від портативної електричної батареї Power Bank.

    

На фото: доцент кафедри Ростислав Олійник під час практичних занять із студентами групи картографів у Канівському заповіднику з використанням автоматичної метеорологічної станції.